Budownictwo wczoraj i dzis : Teheran Stock Exchange Competition, 3 / Nasrine Seraji + ASAA + Mehdi Bakhshizadeh + Tadbir Omran Lranian

ASAA Zaprojektowane przez Atelier Seraji Architectes & Associés, we współpracy z Mehdi Bakhshizadehem i liranem Tadbir Omran, rozpoczęły się od debaty na temat tego, co jest najbardziej rozpoznawalnym aspektem architektury perskiej w budynkach handlowych, bankowych i giełdowych.
Kolejne pilne pytanie dotyczyło zasadniczej różnicy między myślą zachodnią i perską we współczesnych debatach kulturalnych.
Doszli do wniosku, że jedną z głównych różnic jest opis i percepcja idei złożoności i jej struktury w naszej kulturze.
Rezultatem jest nowa przestrzeń publiczna dzięki temu nowemu budynkowi w Teheranie poprzez stworzenie innowacyjnej struktury, która jest inteligentnie połączona z witryną i udowadnia potencjał perskiej inżynierii.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Jak większość naszych projektów rozpoczynamy od dogłębnych badań tematu i organizujemy warsztaty i dyskusje na temat programu oraz wymagań i ograniczeń projektu (społecznych, kulturowych, ekonomicznych, a także strukturalnych, materiałowych itp.) W kulturze perskiej jako jest oczywiste we wschodniej filozofii, złożoność jest cykliczna, cykliczna i bardzo postrzegana jako sedymentacja zapewniająca poczucie jedności.
.
ASAA Istnieje bardzo mało istotnych elementów w języku architektury i sztuki, jednak tysiące sposobów na połączenie elementów.
Kiedy słyszymy muzykę perską, oglądamy perskie miniatury lub czytamy perską poezję, zdajemy sobie sprawę, że jest bardzo mało konstruktywnych elementów, ale wynik jest o głębokości i utrzymaniu, o czasie i czasie przejścia, o pauzie i skupieniu.
Jest to w pewnym sensie takie samo w chińskiej kulturze budowlanej, gdzie z dwóch głównych geometrycznych kształtów, koła i kwadratu planuje się i przedstawia cały wszechświat.
.
ASAA Te starożytne kultury zniknęły urbanistycznie i architektonicznie w czasach nowożytnych, gdy gospodarki naszych światów zwróciły się ku Zachodowi.
Stoimy teraz w obliczu nowych geopolitycznych czasów i uważamy, że poprzez nasze kultury można domagać się innych sposobów postrzegania świata.
Budynki giełdowe były otwarte do niedawna, ponieważ zaobserwowaliśmy, że istniejący budynek TSE jest bardzo otwarty, a może nawet najbardziej publiczny z tych, które odwiedziliśmy.
.
ASAA Dzięki projektowi struktura, przestrzenie, program i fasady mają tę samą logikę, jednocześnie umożliwiając budynkowi stworzenie architektonicznego momentu w drugiej dzielnicy Teheranu.
Patrząc na program giełdy zaprojektowali budynek jako: Grand, prosty i piękny; Wydajny technologicznie; Łatwo identyfikowalne; Pojedyncza i ponadczasowa; Pionierstwo i model; Symboliczne na poziomie międzynarodowym; Rozpoznawalne na poziomie krajowym.
.
ASAA Architekci: Atelier Seraji Architectes & Associés, współpraca z Mehdi Bakhshizadeh i Tadbir Omran lranian Lokalizacja: Teheran, Iran Zespół: ASSA.
Nasrine Seraji, Grga Basic, Roland Stolz, Nils Le Bot, Adela.
Da Uribe, Jorge Torres, Robin Stordeur, Nicolas fevrier, Roland Oberhofer Irański zespół: Mohsen Tajedin, Mehran Davari, Mehdi Kambouzia, Mohammad Riahi, Yeganeh Ghezelloo, Vista Kasraian, Alireza Jafari, Ehsan Amani, Banafshe Safarinejad, Sima Bonyadi, Mona Mirzaie, Nazanin Behboodikhah Inżynieria budowlana: Werner Sobek Inżynieria środowiska: technologia WSGreen MEP Engineering: bechtold INGENIEURGESELLSCHAFT MBH Klient: Giełda w Teheranie; Centrum Badań Rozwoju Fizycznego Program Teheran: Sala wymiany, biura, centrum danych, sala wystawowa, biblioteka, obiekty sportowe Rozmiar: 20 000 m2 Status: konkurs, III miejsce Rok: 2012
[przypisy: vegepack, szerokość drzwi wejściowych, klin odlamu ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: klin odłamu jak obliczyć szerokość drzwi wejściowych vegepack